Anahata – czakra serca

Krija na zrównoważenie – Pole magnetyczne i czakra serca, Zielona krija

Umiejscowienie: obszar serca
Gruczoł: grasica
Zmysł: dotyk
Żywioł: powietrze
Kolor: zielony
Jakość psychiczna: współczucie, bezwarunkowa miłość

Czakra serca jest centrum energetycznym łączącym trzy dolne czakry powiązane z naszym funkcjonowaniem w sferze fizycznej i trzy górne czakry, które charakteryzują nasze funkcjonowanie w sferze duchowej. W odróżnieniu od drugiej czakry, która odzwierciedla nasze relacje z innymi ludźmi, jako lustra, w których możemy się przejrzeć, czwarta czakra jest miejscem naszego współistnienia z innymi. Jest to przejście od ja do my, od subiektywnego postrzegania świata i funkcjonowania w nim jako jednostki, do bycia jego częścią. Stanowienia jedności ze wszystkim, co istnieje.

Jeśli Twoja czwarta czakra jest odblokowana i zrównoważona, to potrafisz współistnieć z innymi ludźmi, rozumiesz motywy ich postępowania, nawet jeśli ich postępowanie nie jest etyczne. Rozumiesz, że taką wybrali drogę.

Jeśli Twoja czakra jest niezrównoważona lub zablokowana, to możesz odczuwać smutek z powodu odrzucenia, zranienie i chować urazę. Fizycznie może się to objawiać przez problemy z sercem, astmą, która jest tak naprawdę stłumionym płaczem lub innymi problemami z płucami.

Wszelkie blokady emocjonalne w obszarze serca będą się objawiać problemami w funkcjonowaniu organów w obszarze klatki piersiowej, a także napięciem na ramionach i górnej części pleców. Joga Kundalini pomaga w usuwaniu takich zablokowanych emocji z pamięci komórkowej ciała. Oferuje różne zestawy ćwiczeń, pranajamy i medytacje, które pomagają otwierać ośrodek serca. Jeśli chcesz wzmocnić i otworzyć ośrodek serca wykonuj krije na zrównoważenie i medytację z mantrą Sat Kar Tar, która otwiera Cię na miłość do siebie i do innych.
Możesz przytulać do serca coś ciepłego i miękkiego (kołdrę, koc, poduszkę lub przytulankę), a jeśli masz kociego lub psiego przyjaciela, to najlepiej jego:-)

Z napięciami w obszarze ośrodka serca obchodzimy się delikatnie. Ich rozluźnianiem zajmujemy się powoli i systematycznie. Do poduszki można słuchać mantry w wykonaniu Mirabai ceiba Chattr chakkr varti. Jej wibracja wspomaga ośrodek serca. Uspokajając – relaksuje i leczy; usuwa lęki, nerwice i fobie. Wzmacnia wewnętrzną siłę, aby zwyciężyć nad swoją słabością. Daje odwagę do skonfrontowania się ze swoim cieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *