Joga w Parku

W tym sezonie sesja jogi w plenerze odbyła się dopiero 2 razy; wiadomo! – taki mamy klimat:-) Spotkaliśmy się 20 i 27 czerwca o 10:30. Śledzę prognozę pogody i wygląda na to, że jutro aura będzie bardziej łaskawa, więc będziemy mogli się spotkać.

Na pierwszym spotkaniu była Krija dla przebudzenia 10 ciał. Tu więcej o koncepcji 10 ciał w Kundalini jodze. Na następnym spotkaniu pozostaliśmy w temacie i zajęliśmy się piątym ciałem, praktykując Kriję dla zdrowego ciała (instrukcję do tej kriji znajdziecie na moim kanale na youtube). Jeśli pogoda pozwoli, to jutro będzie Krija dla neutralnego umysłu, czyli dla czwartego ciała. Medytacje, które uzupełniały praktykę, to były pranajamy: Pranajama odmładzająca z dzielonym wydechem, a na następnej sesji pranajama oczyszczająca ze skutków stresu.

Poniższy film to migawka z pierwszej sesji:

Kilka słów na temat tego, co warto zabrać na sesję jogi w parku; jeśli masz swoją matę, to weź, ale nie jest niezbędna. Ćwiczenia, które wymagają stabilizacji, można spokojnie zrobić na trawie. Wystarczy zabrać ze sobą koc, na którym można położyć się w relaksie.
Natomiast koniecznie zabierzcie ze sobą coś na czym można usiąść. Może to być gruby koc lub zwykłe ogrodnicze pianki – dwie w zupełności wystarczą, żeby podczas siedzenia biodra były wyżej, co pozwoli na swobodne oddychanie. (Takie pianki można kupić w sklepie ogrodniczym i kosztują nie więcej, niż 15 zł). Jeśli siedzenie na ziemi w ogóle jest dla kogoś niemożliwe, to można przyjść ze swoim turystycznym krzesłem.

Pomyślcie o swoim komforcie, tylko wtedy praktyka jogi jest prawdziwą przyjemnością.

Przy sprzyjającej pogodzie, joga w parku w Piasecznie odbędzie się jeszcze 4 i 11 lipca o 10:30. Po moim urlopie, wrócimy do niedzielnych zajęć w sierpniu.

Joga w parku w Piasecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.