Yin joga dla meridianu wątroby i woreczka żółciowego

Wiosną nasze organizmy lubią być poddane oczyszczeniu. Oprócz odpowiedniego sposobu odżywiania, czy wręcz postu, pomoże w tym praktyka jogi nakierowana na odblokowanie meridanów wątroby i woreczka żółciowego, które stanowią parę, a ich elementem jest Drewno. Brzuch jest siedzibą sił witalnych, więc szczególnie wiosną, gdy cała przyroda budzi się do życia i my również czujemy przypływ sił witalnych, dobrze jest zająć się tym właśnie obszarem.

Emocjami, które mogą spowodować zakłócenia energetyczne w nich są uczucia lęku i gniewu. Meridian woreczka żółciowego ma 44 punkty akupresury, a meridian wątroby 14.

Meridian pęcherzyka żółciowego odpowiada za trawienie, a emocją blokującą przepływ energii w nim jest złość, co może powodować np. bóle brzucha lub bóle dolnej części pleców. Meridian wątroby wpływa na oczyszczanie krwi i kiedy czujemy lęk przed działaniem, to może to zakłócać przepływ energii w tym meridianie i powodować min. problemy z oczami, zatrucie organizmu, problemy z decyzyjnością.
Poniżej możesz zobaczyć, jak przebiegają i jakie asany praktykowaliśmy w Pracowni Mistrza, aby energia życiowa swobodnie nimi płynęła.

Przegląd asan z zajęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *