2021 – rok piątki, czyli szansa na łączenie przeciwieństw

W Sylwestra przyszły do mnie pewne przemyślenia, którymi postanowiłam podzielić się na blogu jogapiaseczno.pl. Dziś rano przeczytałam post Chiv Charan Singha, który jest nauczycielem nauczycieli Kundalini Jogi i specjalistą od Karam Kriji, czyli numerologii jogicznej, uczącym w Portugalii, w którym to poście, odnalazłam wiele ze swoich przemyśleń. I dlatego dziś swoje postanowienie przełożyłam na działanie.

Tylko trochę się orientuję w numerologii jogicznej, która w Kundalini Jodze przekłada się na teorię o 10 ciałach: ciele duszy, trzech ciałach umysłu, ciele fizycznym i pięciu ciałach energetycznych. 5-tka symbolizuje piąte ciało, czyli ciało fizyczne, a suma cyfr roku 2021, to 5. Piątka jest również moją cyfrą z daty urodzenia i wiąże się z rolą nauczyciela również i doskonale łączy się z moim ulubionym stwierdzeniem, że ciało każdego z nas jest najlepszym nauczycielem, ponieważ rozwijanie świadomości ciała, czyli rozumienie jego mądrości, emocji, które się manifestują w jego reakcjach, przekłada się na poszerzanie wiedzy o sobie samym. A to przekłada się na coraz lepsze rozumienie otaczającego świata.

Rok 2020 był rokiem, w którym jeszcze bardziej pogłębiły się podziały pomiędzy ludźmi, ponieważ do podziałów wynikających z poglądów politycznych, czy na tle religijnym, doszły jeszcze podziały na tle pandemii, a ostatnio szczepień.

O ile kiedyś, trochę z przymrużeniem oka, dzieliliśmy się na „zwolenników świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocnych”, to z czasem przerodziło się to w antagonizmy, a w ostatnim roku przyjęło to charakter wzajemnego zwalczania. I ja się na to nie godzę. Mam swoje poglądy. Ci, którzy dobrze mnie znają – wiedzą jakie, ale nie chcę nikogo indoktrynować tym, do czego jestem przekonana. Raczej szukam sposobu na to, żeby ludzi łączyć, a nie dzielić. I tak sobie myślę, że najlepszym na to sposobem jest działanie na swoim własnym podwórku, w swojej własnej kuchni, w swoim własnym domu. Jedna z nauczycielek z kursu nauczycielskiego Kundalini Jogi, w jednej z dyskusji na naszej nauczycielskiej grupie napisała, że najlepiej by było, żeby każdy „zajął się tym, co ma na własnym talerzu, a nie zaglądał do niego drugiemu”. I mi się to proste, ale bardzo obrazowe porównanie, bardzo podoba.

Może przesłaniem na ten rok jest to, żeby każdy z nas zajął się własnym talerzem, żeby było w nim jedzenie, które lubi, przygotowane z jego własnego przepisu. Lubimy dzielić się jedzeniem z rodziną, czy przyjaciółmi, dajemy im spróbować potraw, z których jesteśmy dumni, ale uszanujmy to, że nie musi im smakować. Jeśli komuś smakuje, to sam poprosi o przepis lub zainspirowany naszą potrawą, spróbuje przyrządzić ją samodzielnie.

Piątka symbolizuje również piątą czakrę związaną z wyrażaniem siebie, swojej kreatywności. Symbolizuje głos oraz słuch, jako narzędzia do efektywnej komunikacji. Na zajęciach Kundalini Jogi w Piasecznie, będziemy pracować z piątą czakrą oraz ciałem fizycznym, rozwijając i wzmacniając jakości, które reprezentują, czyli kreację, komunikację i efektywne manifestowanie ich za pośrednictwem materialnego ciała fizycznego, aby móc rozpoznać, że druga osoba jest tak naprawdę taka sama, jak ty,

Namaste lub „Widzę Cię” z filmu Avatar lub z mantr Kundalini Jogi: Ong Sohung( ja jestem Tym, ja jestem Tobą, Ty jesteś Tym i jesteś mną), nawet jeśli pięknie się różnimy:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *