Adźna – czakra trzeciego oka

Krija na zrównoważenie: Krija na gruczoł przysadki, Krija stymulująca Adźnę

Umiejscowienie: pomiędzy brwiami 
Kolor: indygo 
Jakości psychiczne: intuicja
Gruczoł: przysadka mózgowa 

Gdy nasza świadomość przejdzie przez wszystkie etapy rozwoju związane z niższymi czakrami, dochodzi do czakry Trzeciego Oka, w której integruje się całe nasze człowieczeństwo. We wschodnich tradycjach punkt Trzeciego Oka jest uznawany za siedzibę duszy. To tu zbiegają się nasze kanały energetyczne, tu zyskujemy intuicję i siłę psychiczną. Aktywacja szóstej czakry oznacza uzyskanie wizji, kierunku, w którym podąża nasze życie. To widzenie, przekraczające zwykłe zmysłowe postrzeganie otaczającego świata, jest szczególnie potrzebne w naszej rzeczywistości rozwiniętej techniki, kryzysu zarządzania dobrami, które oferuje nam ziemia. To w tym miejscu zyskujemy mądrość, zrozumienie świata, którego częścią jesteśmy.

Niektórzy mówią, że Kundalini Joga jest niebezpieczna. Prawdopodobnie to niebezpieczeństwo polegające na tym, że rozwijając świadomość, stajemy się odporni na próby manipulacji. Świadome społeczeństwo, to społeczeństwo, które łatwo nie podda się narzucanym przepisom, dogmatom. Świadoma osoba kwestionuje. Dostrzega nieracjonalne motywy decyzji. Buntuje się przeciwko nim. Jestem daleka od negowania prawa. W życiu potrzebne są zasady współistnienia, ale niech w tym wszystkim rozum idzie pod rękę z sercem. Nie musimy się wszyscy kochać, ale na boginię, szanujmy się!

Mamy nieograniczone możliwości dostępu do informacji. W Internecie można znaleźć setki artykułów na dowolny temat, jednak potrzebujemy znać sposób na wyłuskanie wśród tej masy, informacji wartościowej. Internet dla niektórych stał się jeszcze jednym uzależnieniem. Ludzie rezygnują z bezpośrednich kontaktów na rzecz relacji wirtualnych, jako łatwiejszych, ale przez to bardzo płytkich.
A w obecnej sytuacji jesteśmy zmuszeni jeszcze bardziej funkcjonować na wirtualnym poziomie. Można się w tym wszystkim pogubić. Potrzebujemy mądrości, aby używać swojego zmysłu obserwacji i wyciągać wnioski. Potrzebujemy intuicji każdego dnia. Potrzebujemy intuicji, aby podejmować mądre decyzje, pielęgnować wartościowe relacje, być we właściwym miejscu o właściwej porze.
Zrównoważona czakra trzeciego oka, daje nam dobrą intuicję, ten tzw. szósty zmysł.

Zaburzenie funkcjonowania tej czakry, na fizycznym poziomie, objawia się np. kłopotami z zatokami, schorzeniami w obszarze od linii oczu do linii włosów. Na subtelnym poziomie, słabą intuicję, a kierowanie się tylko informacjami, które usłyszymy, przeczytamy lub obejrzymy, może sprowadzić na manowce.

Szósta czakra współgra z linią łuku, czyli naszą anteną łączącą z psychiczną energią tzw. pola. Energia niższych czakr organizuje nasze życie materialne; dobre zakorzenienie w materii, umiejętność korzystania z niej, siła do realizacji marzeń, jest ważna w realizacji wizji świata, naszego potencjału i przeznaczenia – obudzonej energii Kundalini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *